Potrebujeme komisie a miestnu radu?

Autor: Marián Gaj | 26.1.2011 o 10:03 | (upravené 26.1.2011 o 13:38) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1195x

Každý deň mi na stôl v úrade prichádzajú informácie, z ktorých som rozčarovaný. Čaká nás prvé pracovné rokovanie zastupiteľstva, na ktorom chcem presvedčiť poslancov, že keď im znížime odmeny na minimum, pomôžu mestskej časti. Možno ušetrenými peniazmi pomôžu našim zamestnancom v opatrovateľskej službe, ktorí za svoju tvrdú prácu berú sotva 2 eurá na hodinu.

Začínam rozmýšľať o tom, načo sú mestskej časti ako je Sever v Košiciach, komisie, miestna rada či funkcia zástupcu starostu. Mestskú časť to stojí nemalé finančné prostriedky, ktoré by sme vedeli použiť na niečo iné.  Ich mesačná odmena sa nedá porovnať s platom ľudí v Opatrovateľskej službe.

Rátajte so mnou. Každý poslanec by mal podľa platného odmeňovacieho poriadku mestskej časti dostávať mesačne približne 130 € v čistom.  Rokovanie zastupiteľstva sa koná iba raz za 3 mesiace a trvá približne 4 hodiny. K tomu môžeme prirátať prípravu a študovanie materiálov a dostaneme sa približne na 12 hodín za 3 mesiace! Prácu v komisiách, miestnej rade a zastupovanie starostu majú poslanci miestneho zastupiteľstva honorovanú zvlášť.  Ak to teda poriadne pritiahnem za vlasy, čistá hodinová mzda poslanca miestneho zastupiteľstva je 32,5 €/hod.

Hrubá mesačná mzda našich zamestnancov v opatrovateľskej službe je 375 eur. V čistom sú to sotva 2 eurá na hodinu a viem, že sa nadrú ako kone. Viem, čo je to starať sa o nevládnych ľudí. Nedá sa to porovnať s prácou poslancov a ani odmeny poslancov nie sú pri tomto porovnaní adekvátne.

Nebudem plakať nad rozliatym mliekom. Do zastupiteľstva sme s prednostom predložili návrh rozpočtu, ktorý ma naštartovať mnohé zmeny. V rokoch 2012 - 1014 vieme ušetriť viac ako 180 tisíc eur, ktoré vieme použiť na rozvoj mestskej časti.

Neviem, či tento rozpočet poslanci schvália, ale moje úvahy o zbytočností komisií, miestnej rady a funkcie zástupcu starostu naberajú na intenzite.


P.S. Ešte informácia pre nezainteresovaných. Na mojom a prednostovom plate ušetríme mestskej časti oproti  roku 2010 viac 13.000 €.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Najskôr rozdal cukríky, potom nariadil zabíjanie. Bosnianskeho mäsiara odsúdili

Niektorí Mladiča považujú za vojnového hrdinu, iní za kriminálnika. Rozsudok ich názor nezmení.

ARCHÍVNY ROZHOVOR

Nedžad Avdič: Chlapec, ktorý prežil vlastnú smrť v Srebrenici

Rozhovor s mužom, ktorý vraždenie v Srebrenici prežil.

KOMENTÁRE

Bezdôsledkový Smer nám zahral komédiu

Smer je len napodobenina s niekoľkými vonkajšími znakmi politickej strany.


Už ste čítali?